WSPIERAMY

SPÓŁKI GOTOWE I SPV

Korzystając z naszych usług w zakresie zakładania nowych spółek lub sprzedaży spółek typu shelf company („spółki gotowe”), mogą Państwo zaoszczędzić czas i pieniądze rozpoczynając działalność gospodarczą. 

Jeśli chcieliby Państwo rozpocząć działalność gospodarczą w Polsce, możemy Państwu zaproponować:

 1. założenie nowej spółki lub
 2. zakup jednej z naszych spółek typu shelf company.

Obie możliwości to gotowe rozwiązania.

Możemy również Państwu pomóc w utworzeniu spółki celowej (SPV/SPE).

Założenie nowej spółki

Jeśli mają Państwo więcej czasu lub chcieliby Państwo, by nowa spółka miała bardziej rozbudowaną strukturę korporacyjną, możemy Państwu zaoferować profesjonalne doradztwo w zakresie założenia spółki, która będzie w pełni operacyjną jednostką (zarejestrowaną przez sąd, organy podatkowe oraz urząd statystyczny).

Shelf company

Nasza spółka typu shelf company to gotowa do użycia spółka, która nie posiada historii działalności (spółka nieaktywna) oraz jest w 100% zarządzana i stanowi własność naszej kancelarii prawnej. Spółka ta jest należycie zarejestrowana w sądzie, urzędzie skarbowym oraz statystycznym. Na Państwa żądanie możemy udostępnić wszystkie dokumenty korporacyjne takiej spółki. Spółka typu shelf company może rozpocząć działalność już od dnia podpisania umowy sprzedaży udziałów.

Nasze doradztwo obejmuje także możliwość założenia przez Internet spółki z o.o. dopasowanej do Państwa indywidulanych potrzeb, w szczególności mającej wybraną przez Państwa nazwę oraz przedmiot działalności.

 • Wspólnicy: Jedynym wspólnikiem spółki jest nasza kancelaria, która jest renomowaną kancelarią prawną z 25-letnim doświadczeniem na polskim rynku.
 • Kapitał zakładowy: Kapitał zakładowy spółki jest minimalny. W przypadku sp. z  o.o. wynosi on 5 tys. zł, na który składa się 100 udziałów po 50 zł każdy.
 • Siedziba: Siedziba spółki znajduje się w pod adresem naszej kancelarii prawnej w Warszawie. W razie potrzeby spółka może korzystać z naszego adresu również po sprzedaży udziałów lub też skorzystać z naszej pomocy w przeniesieniu siedziby pod inny adres w Polsce.
 • Zarząd: Członkiem zarządu spółki jest jeden z partnerów naszej kancelarii prawnej. W momencie przeniesienia praw własności do udziałów w spółce, członek zarządu rezygnuje ze składu zarządu i zostanie zastąpiony osobą wyznaczoną przez Klienta.
 • Cena: Cena ryczałtowa spółki typu shelf company jest ustalana w uzgodnieniu z Klientem. Dodatkowo, Klient kupując spółkę typu shelf company, powinien zapłacić za wniesiony do spółki kapitał zakładowy oraz pokryć koszty związane z jej założeniem (np. opłaty notarialne, opłaty sądowe, podatek od czynności cywilnoprawnych, itp.) Nasza kancelaria oferuje również usługi prawnicze i administracyjne w związku z rejestracją zmian w zakupionej spółce oraz dostosowanie jej do potrzeb Klienta w ramach uzgodnionej ceny powiększonej o zwrot kosztów dodatkowych.

Spółka celowa (SPV/SPE)

Jeśli chcieliby Państwo rozpocząć swoją działalność na polskim rynku przez założenie spółki celowej (SPV/SPE) np. ze względu na inwestycje w aktywa, sekurytyzację, podział ryzyka, przeniesieniem aktywów, finanse lub też z innych względów, możemy Państwu zaproponować pełne doradztwo podatkowo-prawne z tym związane.

Usługi dodatkowe

Nasza kancelaria prawna świadczy usługi udostępniania pomieszczeń (adres tymczasowy), jak również usługi administracyjne. Możemy również dla Państwa zaproponować obsługę księgową przez naszą firmę księgową oraz pomóc Państwu założyć rachunek bankowy dla spółki.
Ponadto, możemy doradzać Państwu w prowadzeniu codziennych spraw m.in. z zakresu prawa podatkowego, gospodarczego oraz prawa spółek, a także możemy przeprowadzić likwidację Państwa spółki.

Nasi specjaliści:

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

 • Peter Nielsen & Partners Law Office sp. k.
 • Adres:
  Al. Jana Pawła II 27
  00-867 Warszawa, Polska
 • Tel.: +48 22 59 29 000
 • e-mail: office@pnplaw.pl
 • Kariera:  office@pnplaw.pl

WSPÓŁPRACUJEMY Z: