Prawo podatkowe

Ogólne doradztwo podatkowe

Zapewniamy doradztwo w sprawach mających wpływ na codzienne interesy naszych klientów z różnych branż m.in. ochrony środowiska, gier hazardowych, usług finansowych, faramaceutycznej, budowlanej oraz rozwoju nieruchomości. Nasze usługi przede wszystkim obejmują zróżnicowane usługi w zakresie doradztwa, bez ograniczeń, w sprawach dotyczących podatku VAT, CIT, PIT, podatku akcyzowego, podatku od nieruchomości (podatki lokalne), od czynności cywilnoprawnych oraz opłat celnych i środowiskowych.

Ceny transferowe

Przygotowujemy dokumentację związaną z cenami transferowymi do celów podatkowych i zajmujemy się koordynacją procedur obowiązujących u klienta w związku ze wcześniejszym uzgodnieniem dokładnych warunków cenowych. Przygotowujemy dokumentację we współpracy z międzynarodowymi firmami holdingowymi oraz lokalnymi grupami korporacyjnymi celem umożliwienia im zaoferowania wyboru optymalnych metod ustalania cen transakcyjnych, a w przypadku powstania sporów podatkowych udzielamy pomocy w dopasowaniu cen transakcyjnych odpowiednio dla podmiotów zagranicznych. Weryfikujemy również umowy pod kątem ograniczenia ryzyka biznesowego.

Fuzje i przejęcia

Doradzamy przy fuzjach i przejęciach oraz restrukturyzacji przedsiębiorstw, włączając w to analizy podatkowe due diligence, planowanie procesu optymalizacji podatków oraz pomoc w zakresie wdrożenia tego procesu. Proponujemy klientom efektywne procesy wspierające codzienne raporty na potrzeby podatków pośrednich, redukcję kosztów oraz właściwe postępowanie w odniesieniu do podatków pośrednich.

Spory podatkowe

Reprezentujemy naszych klientów we wszelkich sporach podatkawych. Zapewniamy pełny wachlarz pomocy prawnej w trakcie podatkowego audytu oraz kontroli podatkowej, w tym pomocy w kontaktach z organami podatkowymi i inspekcją podatkową na wszytskich etapach dochodzenia, w tym w postępowaniach przez sądami administracyjnymi.

Podatki lokalne

Oferujemy usługi od pomocy przy naliczaniu podatku od własności, kwalifikacji poszczególnych przedmiotów własności dla celów podatkowych, przeglądów podatkowych oraz wdrażania strategii optymalizacji podatkowej po negocjowanie i rozwiązywanie sporów z lokalnymi organami podatkowymi oraz doradztwo w zakresie przepisów prawnych.

Zapewniamy również usługi dotyczące zgodności VAT, CIT oraz PIT lub usługi dotyczące zgodności w księgowaniu włączając w to prowadzenie ksiąg zgodnie z postanowieniami Ustawy o Rachunkowości jak również, na prośbę klienta, zgodnie z Międzynarodowymi Standardami Księgowania.

Inne

Zapewniamy łatwe do zrozumienia opinie, z wypunktowaniem potencjalnych oszczędności na podatkach oraz pomoc w zakresie usług księgowych.

Nasze usługi zapewniają klientom obsługę najwyższej jakości dopasowaną do indywidualnych potrzeb spółek.

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

  • Peter Nielsen & Partners Law Office sp. k.
  • Adres:
    Al. Jana Pawła II 27
    00-867 Warszawa, Polska
  • Tel.: +48 22 59 29 000
  • e-mail: office@pnplaw.pl
  • Kariera:  office@pnplaw.pl

WSPÓŁPRACUJEMY Z: